Момче падна од зграда во Скопје


Утрово во Скопје почина човек откако падна од зграда на ул. „Бојмиа“, во близина на Железничката станица.

Станува збор за дваесет и двегодишниот Г.Д, роден 1996 година, пренесе МИА.

Смрт констатирала екипа на Итна медицинска помош. Полицијата изврши увид на местото на несреќата.