Челзи против Манчестер јунајтед во осминафиналето на ФА купот

Во дербито на осминафиналната фаза од англскиот ФА купот ќе се сретнат Челзи и Манчестер јунајтед.

Првиот дуел е закажан за 17 февруари.

Еве ги и другите двојки:

Вимблдон – Милвол
Донкастер – Кристал Палас
Бристол Сити/ Шрусбери – Вулверхемптон
Мидлсборо/Њупорт – Манчестер сити
Портсмут/КПР – Вотфорд
Брајтон/Вест Хем – Дерби Каунти
Свонси/Барнет – Брентфорд.