Челзи го нуди Кејхил на Интер и Рома

Дефанзивецот на Челзи, Гери Кејхил, бил понуден на Интер и на Рома. 33-годишниот ветеран не влегува во сметките на лондонскиот менаџер Маурицио Сари. Затоа, раководството веќе бара нов тим на Англичанецот.

Интерес за Кејхил имаше од страна на Милан, но од неодамна „росонерите“ претпочитаа да ги фокусираат своите напори на Цеск Фабрегас.

Сега дефанзивецот е понуден на два други клуба во Серија „А“ – Интер и Рома. Но и тие не се премногу заинтересирани да го земат Кејхил во нивните редови. Интер има доволно опции во оваа област на теренот, па дури и Жоао Миранда се продава, а клубот исто така го има Андреа Ранокија.

Рома би можела да има повеќе корист од Англичанецот, но тие ќе понудат зделка само ако се разделат со Иван Маркано, кој сака да се врати во Шпанија.