Христијан Мицкоски славеше во Струмица (Фото)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Новата година ја пречека во Струмица со своето семејство.

Тој најлудата ноќ ја помина со своите синови Антониј и Јован, како и сопругата Рози која потекнува од Струмица.

-Времето поминато со своите најблиски е незаменливо и скапоцено…, Среќна Нова 2018-та година…, напиша Мицкоски на својот ФБ профил.