Хороскоп: Што велат ѕвездите за денес

ОВЕН: Каде и да појдете, ќе се најдете себе си во подобро друштво. Би можеле храбро да се впуштите во некоја битка, бркајќи ги своите повисоки цели. Чудно, но ќе бидете поддржани од личност на која не се потпирате многу. Многу брзо работите ќе бидат подобри.

БИК: Со Месечината во својот знак успехот ќе ви доаѓа лесно, но ќе треба да внимавате да не направите грешка и со тврдоглавоста ги оттуѓите оние кои можат да ви помогнат. Покажете поголема толеранција во справувањето со другите. Симпатии.

БЛИЗНАЦИ: Ова е период кога треба да ги погледнете работите од сосема нова перспектива и да се ослободите од предрасудите за себе. Ја завршивте својата мисија и нема што повеќе да докажувате. Сменете ги своите очекувања и така вратете ја хармонијата во својот свет.

РАК: Доколку одлучите да истапите, внимателно разгледајте го секој свој чекор и успехот нема да изостане во иднината. Очекувајте среќа во овој период, но не и во нештата во кои ќе избрзате. Сетете се на приказната со желката и зајакот и не брзајте никаде. Финансии.

ЛАВ: Наизглед сѐ се чини дека е во ред, но не е. Се чини дека сте фатени во илузорна замка и желби од типот -што би било, кога би било. Послушајте совет од близок пријател. Судбината сепак ви е наклонета, но доколку целосно се потпрете врз тоа, ќе си наштетите во работата.

ДЕВИЦА: Сонцето кај вас, а Месечината во Бик и сѐ околу вас е светло и убаво, особено чувството на слобода. Потоа, сега сте богати и во материјална, но и духовна смисла. Концентрирајте ја својата сила на постигнување на своите желби, кои се потребни за вашите потфати.

ВАГА: Сега е добро да бидете трпеливи и да ги издржите ударите на судбината. Наскоро повторно среќни моменти ќе дојдат во вашиот живот. Ова е поволен период за научно истражување. За околу два месеци ситуацијата ќе почне да се поправа. Анализа и трезвеност.

СКОРПИЈА: Очекувајте крупни промени во следните шест месеци, бидејќи ова е време кое е поволно за вашите потфати. Во личниот живот посттојат извесни застои и нејаснотии, а кои е важно да се разјаснат. Доколку сте скромни, во сѐ ќе имате успех. Бидете решителни.

СТРЕЛЕЦ: Можно е да бидете разочарани и тоа од личноста која што ја сакате, но не го сваќајте сето ова премногу трагично. Доколку ја пропуштивте шансата, не е сѐ изгубено, повторно се појавува нова. Период за добар профит, но не и за долгорочни патувања.

ЈАРЕЦ: Вашето време е дојдено и сега правите реконструкција во својот живот, отстранувајќи ги односите кои што повеќе не ви се потребни. Го менувате начинот на кој што се претставувате, затоа имајте ги во предвид сите детали и не брзајте во ништо.

ВОДОЛИЈА: Користете ги сите свои делови и дарби за да дојдете до баланс, бидете разновидни и умерени. Иако постигнавте стабилност во еден сектор, остануваат да се покријат и другите аспекти од вашиот живот. Најдете време за љубов, вашето хоби, здравје и задоволство.

РИБИ: Се чини како да сте незадоволни со повеќе работи во својот живот – се чувствувате врзано и како да не можете да се поместите. Договори, страсти или основни потреби – сѐедно е, сето тоа ве задржува. Соберете го сето свое знаење и истапете мирољубиво.

Ирена Танчева

АСТРОЛАБ

tancevai@yahoo.com