(Фото) Холивудската елита на гала вечер во Монте Карло

Монако– Принцот Алберт Втори, по втор пат во Монте Карло, синоќа, на гала вечер ја собра холивудската елита, за добротворни цели-зачувување на океаните.

Со сопругата Шарлин беа домаќини на бројни гости-актери и манекенки кои донираа за фондацијата на принцот Алберт. Најозборувана двојка беше реткото појавување на двојката Орландо Блум и Кети Пери кои по неколку раскинувања, повторно се заедно.