(Фото) Хит за ова лето: Едноделните костими се тренд

САД – Едноделните костими за капење годинава се враќаат на голема врата. Секако, главна причина за тоа се водечките топ модели.

Инстаграм-профилите на славните трендсетерки се полни со фотографии од нив токму во едноделни костими. Меѓу најпосетуваните профили се оние на Кендал и Кајли Џенер, Емили Ратајковски и Џиџи Хадид…