(Фото) Меган Маркл: Зошто е секогаш во морнарско сина гардероба?

Англија- Принцезата од Сасекс има чувство за стил, го почитува кралскиот протокол, но зошто секогаш избира гардероба во морнарско сина боја?

-Оваа боја е софистицирана, ни премногу светла, ни доминантна како црната, а сепак дава кралски тон и дамата секогаш убаво изгледа во оваа боја, објаснуваат модните експерти од Англија.

Долга е листата на луксузни брендови што Меган Маркл ги носи во морнарско сина боја: од фустани, до комплети, мантили и капути. Од Оскар де ла Рента, Живанши, Џејсон Ву, Диор, Роксанда Илинчиќ, Ролан Муре, Каролина Херера…