(ФОТО) Кумство во ДУИ: Ахмети му стана кум на синот на Груби

Лидерот на најголемата албанска партија ДУИ во Македонија, Али Ахмети стана кум на синчето на неговиот сопартиец Артан Груби.

Груби се пофали со новото кумство на својот Фејсбук профил и соопшти дека неговиот син Епир, слави роденден.

– Денес Епир наполни две години и моето семејство е почестено што токму на неговиот втор роденден една од најценетите личности, Али Ахмети, стана негов кум – напша Груби.