(Фото) „Криткс чојс 2019“: Црно-бел килим

САД – Шарлиз Терон мамеше погледи на синиот тепих на доделувањето на наградите „Криткс чојс 2019“. На свеченоста во Санта Моника, Калифорнија, 43-годишната филмска ѕвезда се појави во фустан на едно рамо и разголен грб од модната куќа „Живанши“. Со изгледот конкуренција и беше Никол Кидман, во тоалета на „Армани Приве“.

Со оглед на блиските термини на одржување на овие награди и „Златните глобуси“, на социјалните мрежи дел се пошегуваа дека црвениот килим на наградите „Криткс чојс 2019“ е реприза од „Златните глобуси“, но не толку по креаците, колку заради истата екипа на луѓе.