(Фото) Каде живее Џеј Ло: Луксузен поглед од 15 милиони долари

САД– Поп-ѕвездата и актерка Џенифер Лопез (49) со партнерот Алекс Родригез и децата ужива во новиот луксузен дом од 15 милиони долари, лоциран во највисоката зграда со апартмани во Њујорк.

Домот ги има сите луксузи за уживање, вклучувајќи и вежбална, кино, спа, игрална, бизнис соба, базен, приватен лифт и гаража, но најубав е погледот од речиси сите соби кон панорамата на Њујорк. Претходниот дом Лопез го огласи за продажба за 27 милиони долари.