(ФОТО/ВИДЕО) Згодната Рита Ора направи позитивен хаос во Приштина

Популарната поп-пејачка Рита Ора вчеравечер настапи на плоштадот во Приштина, како дел од централната прослава за 10 години независност на Косово.

Убавата пејачка ги сподели најубавите моменти од нејзиниот настап и на нејзиниот профил на „Инстаграм“.

Пред концертот таа имаше средба и со премиерот на Косово Рамуш Харадинај.