Убиено едно лице попладнево во Чаир

Попладнево околу 18:00 на улицата „Џон Кенеди“ во Чаир се случил вооружен инцидент во кој, неофицијално, едно лице го загубило животот.

Полицијата го потврди инцидентот и врши увид на местото на настанот.

Според неофицијални информации, непознати лица пукале кон Б.И.

Инцидентот се случил на автобуската станица во близина на средното училиште „Цветан Димов“.