Трагедија во Скопје: Маж и жена починале од струен удар

Маж и жена се пронајдени мртви во куќа на улицата „Раде Јовчевски Корчагин“ во центарот на Скопје. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во средата околу 13.40 часот, Б.Б. пријавил дека во када ги пронашол починати неговите баба и дедо: Ј.В. (74) и Г.В. (76).

„Според пријавителот, тие најверојатно починале од струен удар. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телата на починатите биле дадени на обдукција.“, соопштија од полицијата.