Тенисерот Цонга тајно се ожени

Франција-Францускиот тенисер Жо-Вилфред Цонга (33) се ожени со долгогодишната девојка, швајцарската манекенка Нура Ел Швек. Двојката е во врска од 2014 година, а лани го добија синот Шугр.

Свадбата била во замок, во Франција, во присуство на семејството и колегите-тенисери.

Некогаш славниот тенисер меѓу првите десет на светот, сега според АТП листата е рангиран на 64 место. Годинава настапуваше само на два турнира- на Австралија и на Понпеље.

Минатиот викенд се ожени и Дани Валверду, тренерот на бугарскиот тенисер Григор Димитров.