Супермоделот Кејт Аптон бремена со првото дете


САД– Супермоделот и актерка Кејт Аптон е бремена со првото дете. Аптон, за веста се пофали на социјалните мрежи.

Со сопругот, безбол играчот Џастин Варландер се венчаа лани на романтична свадба во Италија.

Кејт беше избрана од страна на престижниот магазин “Максим “за најсексипилната жена за 2018 година. Ја красат облини, харизма и убавина и е една од најангажираните манекенки во престижните модни магазини, меѓу кои и „Спортс илустрејтед“.

Неодамна Кејт го обвини косопственикот на брендот „Гес“ Пол Марсиано за сексуално вознемирување.