Стилски двобој во Белата куќа: Колинда или Меланија

САД- Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ, учествува на 73. Генерално собрание на ОН во Њујорк каде имаше свое излагање, ама сепак одвои време подоцна во Белата куќа да позира со американскиот претседател и неговата сопруга, Доналд и Меланија Трамп.

Двете дами избраа толку сличен, а толку различен моден стил- Меланија во црно, а Колинда во темносин фустан со златни детали, на хрватскиот бренд „Дачес“.