(ВИДЕО) Спектакл на арената „Филип Втори“: „Комитите“ слават 30 години


Најпознатата навивачка група во Македонија, популарните „Комити“ денеска слават 30 години од постоењето. Роденденот го слават на натпреварот од Првата фудбалска лига меѓу Вардар и Пелистер, а гости им беа близнаците од групата „Некс тајм“.