Насловна Македонија Сончево, со слаб ветер

Сончево, со слаб ветер

Првиот работен ден оваа недела временската прогноза носи сончево време со мала облачност. Метереолозите најавија и слаб ветер од југозападен правец.

Максимални 16 степени ќе биде вредноста на максималната температура во Скопје.

Стабилно и суво време се очекува и во следните два дена со постепен раст на температурите.