Сончево и топло, температура до 28 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 21 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со темепратура до 28 степени.