Сончево и потопло со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала  облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.

Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.