Симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ го блокираа патот пред граничниот премин Ќафасан

Околу 50 симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ попладнево во 17.05 часот го блокираа патот пред граничниот премин Ќафасан, информира денеска Авто-мото сојузот на Македонија.

Како што соопшти АМСМ, блокиран е магистралниот пат А2 кон Република Албанија