Се трага по 15-годишно девојче

Вчера во 13:45 часот во Полициско одделение Камењане, А.С.(20) од с.Г.Палчиште, пријавил дека на 28-ми овој месец од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15-годишна сестра. Како што информира МВР се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.