Се сврши ексопругот на Меган Маркл


САД– Екссопругот на Меган Маркл, сега војвотката од Сасекс, Тревор Енгелсон (41) се сврши со девојката Трејси Курланд. Среќната двојка на Инстаграм ја подели својата среќа со јавноста а на идната невеста и светкал дијамантскиот свршенички прстен.

Филмскиот продуцент  и актерката Маркл се разведоа во 2013 година по две години брак.