Се омажи ќерката на Талат Џафери

Собранискиот спикер, Талат Џафери, ја омажи ќерка си Бесијана. Таа и нејзиното момче Лабинот Беќири, со кого била во врска неколку години, се венчаа во петокот, па направија веселба во еден познат гостиварски ресторан, пренесува „Фокус“.

Бесијана е асистент на Институтот за меѓународни и политички студии. Џафери, покрај ќерката Бесијана, има и син, кој се венча во 2015 година.