Семејството на Заев во Германија: Франкфурт има најубава божикна атмосфера

Сопругата и ќерката на премиерот Зоран Заев, Зорица и Александра се на празнично патување во Германија.

На својот Инстаграм профил, Александра објави фотографија со мајката, како уживаат во прошетките низ Франкфурт во божиќна атмосфера.

Александра е постарата ќерка на Зоран и на Зорица Заеви, кои се родители и на синот Душко. Премиерот и неговата сопруга на 30 септември годинава прославија 23 години брак.