Роналдо за Нова година во Дубаи

OAE-Фудбалскиот ас Кристијано Роналдо ја дочека Новата година со својата љубов и мајка на неговото четврто дете, Џорџина, на „висока нога“.

За дочек на Новата година фудбалерот го одбра Дубаи кадешто времето е топло. Изборот, како и обично, бил суперлуксузна локација која ќе им осигура и приватност. Сепак, вљубениот пар одлучиле да споделат од дочекот неколку фотографии на Инстаграм.