„Ролинг стоун“: Зои Кравиц разголена како мајка и пред 30 години

САД– Пејачката Зои Кравиц (29), ќерка на славната двојка Лени Кравиц и Лиза Боне, се соблече гола за насловницата на ноемврискиот број на музичкиот магазин „Ролинг стоун“.

Пред 30 години, во 1988 година, на 22 годишна возраст, гола, за истиот магазин позираше Лиза Боне, додека беше бремена со Зои.

-Животот ја имитира уметноста, а Зои и Лиза се моќни жени, кои праќаат силна порака до понежниот пол, велат од магазинот.