Робин Тик се сврши со Април Лав Гери

САД– Поп-ѕвездата Робин Тик (41) се сврши со девојката, моделот Април Лав Гери (24). Тик ја побарал за жена на божикната вечера. Двојката во февруари ја добија ќерката Миа, а сега го чекаат и второто дете.

Тик е познат по песната „ “Blurred Lines” заедно со Фарел Вилијамс.

Гери и Тик се во врска од 2015 година, откако како Тик се разведе од сопругата Паула Патон по 10 години брак со која го има синот Џулијан (8).