Робин Тик по трет пат татко

САД– Пејачот Робин Тик (41) по трет пат ќе стане татко. Со девојката, моделот Април Лав Гери (23) го чекаат нивното второ дете, само шест месеци откако го прославија првиот роденден на ќерката Миа. Тик е познат по песната „ “Blurred Lines” заедно со Фарел Вилијамс.

Гери и Тик се во врска од 2015 година, откако како Тик се разведе од сопругата Паула Патон по 10 години брак со која го има синот Џулијан (8).