Реконструкцијата на „Бернабеу“ ќе чини 400 милиони евра

Шпанија- Неверојатни 400 милиони евра ќе чини реконструкцијата на стадионот на Реал „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид, објави Марка.

Проектот е подготвен и в недела ќе биде претставен пред раководството на „Кралскиот клуб“.Сегашниот капацитетот кој изнесува околу 80 000 места ќе биде зачуван. Предвидено е новиот стадион да има подвижен покрив и нов семафор.

Реал Мадрид вечерва го почнува походот кон одбрана на титулата европски шампион. Во 21 часот на „Сантијаго Бернабеу“ е почетокот на дуелот со Рома.