Пукање во Кочани, повредено едно лице

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице.

-По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З. и му нанел прострелна рана во слабината, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на настанот.