Почина Памела Гидли, ѕвездата на „Твин Пикс“

САД- Во 52.година од животот почина актерката Памела Гидли која глумеше во култниот филм „Твин Пикс“ на Дејвид Линч. Гидли не глумеше и во култната серија снимена по овој филм.

Семејството објави дека умрела мирно во својот дом во Сибрук, без да открие други детали.

Гидли глумеше и во сериите „ЦСИ Лас Вегас„ и во  „Мегвајер“.