Посен рецепт: Брза торта од бисквити и шлаг


Состојки:

6 кесички посен шлаг
300 г посни бисквити
Приготвување: Изматете 5 кесички шлаг и додадете ги мелените бисквити. Промешајте и обликувајте ја смесата во тава. Изматете ја преостанатата кесичка шлаг и прелијте врз смесата со бисквити. Декорирајте по желба и оставете да се олади.