Поп-пејачката секси во поодмината бременост: Аделина Тахири како Деми Мур

Поп-пејачката Аделина Тахири по примерот на славната актерка Деми Мур се соблече во поодмината бременост. Секси фотографиите ги сподели на социјалните мрежи.

Жените и честитаат на храброста, а мажите се воодушевени од нејизната убавина.

Тахири, внука на експратеничката Флора Кадриу, лани се омажи за адвокатот Серјожа Марков и наместо бела венчаница носеше црвен фустан. Двојката чека син.

Кога бремената Деми Мур во 2001 година позираше како гола трудница за „Венити Феар’  тоа беше почеток на историјата на голи фотографии на познатите трудници. Нејзиниот пример, потоа го следеа Бритни Спирс, Кристина Агилера, Синди Крафорд, Моника Белучи и Мараја Кери.