Половина милион фунти за свадбата на принцот Хари и Меган Маркл

Откако ја објавија веридбата, моментално најпопуларниот пар во светот, принцот Хари и актерката Меган Маркл се постојано во центарот не медиумското внимание.

Свадбата на славниот пар е закажана за 19-ти мај во капелата Св. Џорџ и ќе чини 500. 000 фунти.

Кралското семејство ќе  ги покрие свадбените трошоци, а на свадбата се планира да бидат поканети 600 гости.