Официјално: Бабел во Фулам до крајот на сезоната

Екипата на Фулам, која се бори за преживување во Премиер лигата, го привлече холандскиот напаѓач Рајан Бабел со договор до крајот на сезоната.

Во последната година и пол, Бабел (32) настапувапе за турски Бешикташ. Тој има сериозно искуство во англиската елита откако играше преку 90 натпревари помеѓу 2007 и 2011 година и постигна 12 гола за Ливерпул.

Бабел бил дел од екипите на Хофенхајм, Кашимпаша, Ал Аин и Депортиво Ла Коруња. Тој неодамна повторно беше повикан и во националниот тим, чиј дрес за првпат го облече во 2015 година.

Фулам во моментов е на 19-то место на табелата во Премиер лигата (14 поени), на 5 од зоната за спас.