Ограбен таксист во Скопје


Шеесетгодишен таксист вчера во полиција пријавил дека бил ограбен од две непознати лица.

Како што соопшти МВР, синоќа во 21.00 часот во СВР Скопје, С.К. (60) од Скопје пријавил дека непосредно пред јавувањето на ул. „Плачковица“ две непознати лица му извршиле разбојништво.

Сторителите, кои биле патници во неговото такси возило, со употреба на физичка сила и со закана по неговиот живот му одзеле 2.000 денари и побегнале.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.