Ограбена обложувалница во ТЦ „Лептокарија“


Околу 30.000 денари се одземени по разбојнички напад во спортска обложувалница во ТЦ „Лептокарија“ во скопската населба Карпош. Според полицијата, инцидентот се случил во неделата околу 21.15 часот кога непознато лице со пиштол во рацете им се заканил на вработените дека ќе ги убие доколку не му ги дадат парите од дневниот промет. Ги зел парите и побегнал, а по него се трага.