Ова девојче денеска прерасна во една од највлијателните пејачки

Ова мало девојче денеска е порасната и прерасна во една од највлијателните поп-пејачки. Станува збор за британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа.

Таа е навистина активна на социјалните мрежи поточно на Инстаграм и редовно објавува фотографии од своите концерти, настапи, но и од приватноста.

Дуа Липа е пејачка која во моментов брои најмногу фанови на социјалните мрежи и е најстримуваниот женски изведувач на сите времиња.

Таа направи неверојатно брз пробив во светот и лесно ги распродава песните и концертите.