Напад со нож во Париз, едно лице убиено

Вооружен маж со нож усмрти еден човек и рани две други лица денеска во предградие на Париз.
Полициски извори наведуваат дека „напаѓачот е неутрализиран“.
Двете поверени лица се хоспитализирани.
Детали за нападот засега нема, а според написите на локални медиуми, напаѓачот извикувал „Алаху акбар“.