Модната блогерка од Струмица Љупка Митрова горда на Заев: Честитки , Република Северна Македонија!

Завчерашното потпишување на договорот за промена на името меѓу Зоран Заев и Алексис Ципрац, го поздрави сограѓанката на Заев, блогерката Љупка Митрова.

Љупка на социјалните мрежи напиша: Честитки , Република Северна Македонија! и постираше фотографија на која е прегрната со актуелниот премиер, а таа носи фустан без гаќи.

Струмичката модна блогерка и топ модел Љупка Митрова, по „разводот“ и врската со Дарко – Спејко стана лик кој секојдневно буди интерес и на социјалните мрежи и во медиумите.