Моделот Дуки Тот е новиот амбасадор на „Лореал“

Франција– Моделката Дуки Тот (22) е новиот амбасадор на „Лореал“. Досега ја рекламираше козметиката на козметичкиот гигант. Има милион следбеници на Инстанграм.

Родена е во Мелбурн, Австралија каде нејзините родители пребегнале од граѓанската војна во Судан. Заради манекенската кариера се сели во Њујорк. Соработувала со „Викторијас сикрет“, „Москино“ и „Оскар де ла Рента“.

-Чест ми е да бидат дел од семејството на „Лореал“ заедно со Џејн Фонда, Енди Мекдауел, Бјанка Балти, Лија Кабеде и Ева Лонгорија, изјави Тот.