Меган и Хари: Лежерен стил за плажа

Австралија- Принцот Хари и Меган Маркл на 4 ден од 16-дневната турнеја низ Австралија, Нов Зеланд, Тонга и Фиџи ја посетија и славната плажа „Бонди“ во Сиднеј. За таа пригода избраа лежерен стил откако претходно на плажите во Мелбурн формалниот стил им направи проблеми со песокот.

Во Австралија војводата и војвотката од Сасекс се дочекуваат како поп-ѕвезди. Фановите врескаат по нив, бараат автограми и се сликаат.

Кралската двојка очекува принова напролет.