Машка мода во Милано: Версаче шокира со леопардова коса

Италија– Донатела Веерсаче ја претстави машката колекција во Милано за сезоната есен-зима 2019. Тоа е прва колекција под капата на Michael Kors Holdings Limited, кој го откупи славниот бренд за милијарди долари.

Внимание на пистата предизвика фризурата на фризерот Гвидо Пало со леопардова шара исто како и креацијата.