Марсело демантира дека ќе замине од Реал: Тука е мојата куќа

Бекот на Реал Мадрид, Марсело ги негираше информациите за трансфер во Јувентус.

Италијанска „Ла Стампа“ објави дека Бразилецот ќе потпише договор со “старата дама“ на четири години за плата од 12 милиони евра по сезона.

Марсело го искористи својот профил на социјалната мрежа Инстаграм за да го демантира весникот.

Бразилецот напиша: „Тука е мојата куќа!“.