Мареј елиминиран уште во првата рунда во Синсинати


САД– Поранешниот прв светски рекет Енди Мареј е елиминиран уште по првиот негов меч на Мастерсот во Синсинати, САД. Британецот синоќа загуби од францускиот тенисер Лукас Пуј со 1-2, по сетови 1:6, 6:1 и 4:6.

Мареј изминатиот период се мачеше со повреди и беше отсутен од терените. Во моментов е на 375.место на АТП ранг листата.

Пуј кој е 16. Носител во Синсинати, за следен противник ќе го има Леонардо Мајер од Аргентина.