Кривична пријава против едно лице поради трговија со дрога

СВР Битола поднесе кривична пријава против едно лице, осомничено за троговија со дрога.

Кривична е поднесена против А.Т. (34) од село Трново, битолско, поради постоење основано сомневање за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

При претрес на пријавениот во делот Трново, извршен на 29 мај пронајдени и одземени се 51,48 грама кокаин.