Кривична пријава за охриѓанец за напад на сестра си

Секторот за внатрешни работи Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против  Ф.К.(26) од Охрид поради постоење основано сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда“.

Пријавениот, како што е наведено во соопштението на охридската полиција, физички ја нападнал својата сестра и и нанел повреди.

– Пријавениот, казненото дело го сторил на четврти овој месец во 08 часот и 30 минути во семејна куќа на улицата „Бекир Али Риза“. Тој физички ја нападнал својата сестра влечејќи ја и гребејќи ја со раце, со што и нанел повреди изразени во гребаници и отоци на рацете, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.