Кралска божикна честитка: Кејт и Вилијам во есенски амбиент

Англија– Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според традицијата, објавија божикна семејна честитка, снимана во Анмер хол, кон крајот на ноември.

Божикниот портрет е во есенски амбиент, а кралската двојка и трите деца, Џорџ, Шарлот и Луис, фотографот Марк Портеус ги сликал насмеани и лежерно облечени.